Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Kiedy trwa okres grzewczy, a kurz w powietrzu jest mieszany przez ciepło uwalniane z kaloryfera, warto wyposażyć się w oczyszczacz powietrza. To nie jedyny powód, dla którego warto zadbać o czystość domowego powietrza.

Oczyszczenie powietrza przyda się nawet w mieście, gdzie mamy do czynienia ze smogiem. Ale czy oczyszczacz powietrza na smog, dostający się przez okno ma wpływ? Czy oczyszczacz powietrza działa, tak jak opisują to producenci?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domu czy mieszkania?

Domowy oczyszczacz powietrza czy warto, czy to pomaga? Wszystko zależy od sprawności urządzenia, mały oczyszczacz powietrza o niskiej wydajności, w dużych pomieszczeniach na pewno nie dostarczy odczuwalnych rezultatów, w czystości powietrza.

Przy wyborze oczyszczacza, trzeba kierować się parametrami urządzeń, poziom przepływu powietrza to jeszcze nie wszystko, liczy się także skuteczność jego oczyszczenia, która zależna jest od ilości i klasy filtrów.

Kiedy posiadamy ogrzewanie wysuszające powietrze, warto rozważyć oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Dzięki odpowiedniej wilgotności i czystości powietrza skutecznie unikniemy wielu chorób, ma to szczególne znaczenie, kiedy w domu są dzieci. Alternatywą dla tradycyjnego wysuszającego powietrze systemu grzewczego może być ogrzewanie sufitowe.

Kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, a okna naszych domów i mieszkań otwierane są rzadziej, z racji oszczędności warto pomyśleć i zaopatrzyć się w dobry i tani w eksploatacji oczyszczacz. W trakcie sezonu grzewczego w powietrzu unoszą się zanieczyszczenia typu PM2.5 i PM10, które powodują smog. Jak wiadomo, w niektórych polskich miastach przekraczane są normy tych związków trujących.

Można kupić tani, polski, wydajny oczyszczacz powietrza, z dobrej klasy filtrem, porównując oczyszczacze, w rankingach i testach.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Mając na uwadze zdrowie swoje i dzieci warto dbać o powietrze, w domu, czy w mieszkaniu. Substancje szkodliwe unoszące się w powietrzu, w czasie grzewczym objawiają się smogiem i nie ma czym oddychać. Przekroczenie dopuszczalnych norm wywiera poważny wpływ na układ oddechowy.

Oczyszczacz skutecznie pomaga osobom ze słabszą odpornością. Przy przewlekłych chorobach ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego organizmu.

Wiosną i latem oczyszczacz powietrza będzie chronić domowe powietrze przed alergizującymi pyłkami, zarazkami i nieprzyjemnymi zapachami.

Mniej kurzu w powietrzu, oznacza mniej kurzu na meblach i podłodze, co zdecydowanie poprawia komfort życia w takich pomieszczeniach i rzadsze sprzątanie.

Dla kogo szczególnie oczyszczacz powietrza?

  • Alergików
  • Astmatyków
  • Osób z chorobą płuc
  • Osób ze skłonnościami do infekcji
  • Osób z chorobami układu krążenia

Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem wiąże się z częstymi chorobami, co ma wpływ na naszą obecność w pracy i dzieci w szkole, czy w przedszkolu. Mając na uwadze powyższe, odpowiedz na pytanie, czy warto kupić oczyszczacz powietrza nasuwa się sama.

Oczyszczacz powietrza to doskonały prezent dla dziadka, czy babci, także pod choinkę dla osób, na których nam zależy.

Oczyszczacz powietrza, czy warto zainwestować?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza, nieco droższy od pozostałych? Zdecydowanie oczyszczacz powietrza dla alergików, powinien mieć odpowiednią sprawność i wydajność. Oczyszczacz powietrza, jaki winni wybrać rodzice dla dzieci, a także alergicy powinien bazować na odpowiednich filtrach, przez które przepuszczane jest powietrze w celu oczyszczenia. Na rynku dostępne są nawilżacze powietrza z filtrami HEPA, węglowymi, wodnymi itp.

Filtr wstępny zatrzymuje sierść, włosy, kurz i inne większe zanieczyszczenia.

HEPA – wyłapuje większość drobinek z powietrza, konstrukcja z mikro włókien szklanych, pozwala oczyszczać powietrze ze smogu. Jakość filtrów została sklasyfikowana EPA E10, EPA E11, EPA12, HEPA H13, a im wyższa klasa, tym większa skuteczność.

Filtr węglowy – zatrzymuje trujące gazy i zapachy, zwalcza organiczne związki i formaldehydy.

Droższe oczyszczacze mają więcej funkcji: klimatyzacja nawilżacz, czy jonizacja powietrza, to doskonała możliwość połączenia kilku urządzeń w jedno kompaktowe.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Kupując oczyszczacz powietrza na smog, zabezpieczymy się przed najdrobniejszymi, szkodliwymi bakteriami, czy niektórymi wirusami. Oczyszczacz zasysa powietrze z pomieszczenia, przepuszczając je przez filtr klasy np. HEPA-13, który potrafi zatrzymać 99,7% niegazowych zanieczyszczeń powietrza, oczyszczając tym samym powietrze z zarodników grzyba, bakterii oraz pierwotniaków. Oczyszczone powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia. Dzięki jonizacji powietrze staje się zabójcze dla wirusów, nawet na odległość, wnikając w tkaniny, dywany o obicia mebli. To jeden ze skutecznych sposobów na uchronienie się przed COVID-19, wywołującym koronawirusa, z pewnością dzięki oczyszczeniu powietrza zmniejszymy skutecznie ryzyko zarażenia drogą kropelkową.

Skuteczne oczyszczacze powietrza – cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Praktyczne porady

Uchwyt do tv umożliwia stabilne mocowanie sprzętu w taki sposób, aby oglądanie filmów i seriali było wygodne. Dzięki zamontowaniu...

More Articles Like This