Lampa pierścieniowa, ring LED – jaką wybrać?

Do niedawna lampy pierścieniowe LED były popularne w fotografii do wykonywania zdjęć twarzy bez refleksów. Nowoczesne wnętrza dzięki technologii LED doczekały się futurystycznych aranżacji oświetlenia.

Ciąg nieprzerwanego światła z pierścienia pozwala na równomierne doświetlenie nie tylko dla twarzy dla wizażystek czy fotografów, ale także dobrze sprawdza się do równomiernego oświetlenia pomieszczeń. Lampa pierścieniowa, zwana także lampą ring, doskonale sprawdza się do oświetlenia korytarza, salonu, łazienki, czy nawet sypialni. Istotnym elementem przy aranżacji pomieszczenia z lampą pierścieniową, jest odpowiedni dobór wielkości ringu. Niezależenie od wielkości lampy, istotna jest także jej moc, aby prawidłowo oświetlić miejsce wypoczynku czy miejsce pracy.

Więcej o dopasowania mocy światła – ilości lumenów na każdy metr kwadratowy pomieszczenia, można znaleźć w artykule: lampa do salonu – jaką wybrać?

Mała lampa pierścieniowa

Małe lampy pierścieniowe doskonale sprawdzą się do rozświetlenia korytarza, małej łazienki, czy przejścia, zastępując tradycyjne halogeny. Małe ringi to także doskonały pomysł do kuchni, które w formie kilku drobnych źródeł światła rozświetlą pomieszczenie w nowoczesny i równomierny sposób. Punktowe oświetlenie w postaci drobnych obręczy zainstalowanych w rzędzie na listwie, dobrze sprawdzi się jako źródło światła nad stół w jadalni. Kluczowym elementem dla zachowania komfortu jest szkoło-akryl, które ma za zadanie rozpraszać światło. Z tego względu w większości lamp szklane ringi przybierają mleczny kolor. Małe lampy pierścieniowe przybierające formę pierścieniowych kinkietów ściennych, to także doskonały wybór nad lustro w garderobie, łazience czy nad toaletką.  Wybierając lampę do łazienki, warto kierować się jej parametrami wodoszczelności, tak aby oświetlenie nie uległo zwarciu przez nadmiar wilgoci w powietrzu.

Dowiedz się więcej o nawilżaczu powietrza, dlaczego suche powietrze jest szkodliwe?

Lampa pierścieniowa do sypialni

Futurystyczny i minimalistyczny styl nowoczesny lampy pierścieniowej, doskonale uzupełnia industrialne sypialnie, nadając pomieszczeniu oryginalny wygląd. Lampy pierścieniowe LED pobierają 10 razy mniej prądu w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. A dzięki dobraniu odpowiedniej barwie światła, w jakości oświetlenia możemy zauważyć tylko poprawę. Lampa pierścieniowa typu ring sprawdzi się dobrze w stylu skandynawskim, to dlatego, że styl ten dobrze pasuje ze stylami minimalistycznym i nowoczesnym. Sypialnie można także wyposażyć w kinkiety ścienne, które rozświetlą przestrzeń nad łóżkiem i pozwolą dokończyć ulubioną książkę, nie męcząc przy tym oczu.

Na sufit do sypialni polecamy lampę o barwie światła zbliżoną do 3000 K. Jest to odcień światła zbliżony do tradycyjnych żarówek. Dzięki ciepłej barwie światła, w lampie pierścieniowej, organizm łatwiej przejdzie do snu.

Dowiedz się więcej o lampach do sypialni, jaką wybrać i czym się kierować?

Duża lampa pierścieniowa

Duża lampa ring dość często przyjmuje formę nowoczesnego żyrandola, z ekologicznym oświetleniem. Podobnie, jak w niektórych tradycyjnych żyrandolach można spotkać kryształowe wykończenia podkreślające awangardowy design. Tradycyjne żyrandole zazwyczaj wyposażone są w klosze, mające na celu rozproszenie światła. W nowoczesnych żyrandolach LED podobną funkcję spełniają mleczne ringi lub kryształowe obręcze. Duża lampa to także duży strumień światła, w przypadku ekonomicznej i ekologicznej oprawie LED, lampy pierścieniowe pozwalają zaoszczędzić na rachunkach. Technologia LED jest także pięciokrotnie trwalsza od tradycyjnych żarówek wolframowych. Lampa pierścieniowa z diodami może świecić ciągłym światłem, nieprzerwanie przez 4-6 lat. Dzięki temu nie ma konieczności i możliwości wymiany żarówek. Żywotność żyrandola zależna jest od temperatury pomieszczenia i jakości materiału półprzewodników LED.

Mając na uwadze, że lampy w pomieszczeniach wygaszamy na czas spania lub nieobecności, to tym samym wydłużamy ich żywotność. Lampy pierścieniowe mają trwałość na tyle dużą, że o potrzebie jej wymiany możemy zapomnieć, albo przypomni nam się jak będziemy zmieniać aranżację.

Duże lampy pierścieniowe potrafią rozświetlać pomieszczenie lepiej niż duże żyrandole, ponadto większość konstrukcji wykonana jest z aluminium, tworzyw sztucznych i akrylu. To sprawia, że konstrukcja lampy jest stosunkowo lekka, więc doskonale nadaje się do podwieszanych sufitów z płyt gipsowo-kartonowych.

Gdzie kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This