Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompa ciepła jest to niezwykle atrakcyjne urządzenie zapewniające wysoki komfort obsługi. To dosyć nowa technologia, która nieustannie budzi wiele emocji. Pomimo sporych kosztów inwestycji, dla wielu osób pompa ciepła okazuje się najlepszym sposobem ogrzewania budynku. Co ważne, możemy uzyskać na nią dofinansowanie, a same koszty eksploatacyjne sprzętu są niskie. Pompa ciepła sprawdzi się w nowym, jak i starszym budownictwie. Jakie są korzyści montażu tego systemu grzewczego?

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze opierające swoją pracę na energii cieplnej obecnej w gruncie, powietrzu czy wodzie. Mechanizm działania bazuje na przemianach fizycznych zachodzących w tym sprzęcie. Możemy wśród nich wymienić np.: parowania, skraplanie, sprężenie, rozprężenie. Wykorzystanie pompy ciepła podnosi energooszczędność budynku i pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania. Zainteresowanie tym urządzeniem stale rośnie, a koszty inwestycji możemy zredukować korzystając z dofinansowania. Pompy ciepła dofinansowania Heatergo skierowane są do osób fizycznych będących właścicielami czy też współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego albo wydzielonego w owym budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Pompa ciepła- komu jest polecane to rozwiązanie?

W przeważającej części koszty utrzymania budynku wiążą się właśnie z jego ogrzewaniem. Dobrą alternatywą dla ogrzewania domu piecem węglowym czy gazowym jest właśnie montaż pompy ciepła. Co ważne, cena urządzeń z roku na rok spada, ponadto inwestycja ta dosyć szybko się zwraca. Duży wybór pomp ciepła od cenionych marek oferuje https://heatergo.pl/. Pompy ciepła możemy zamontować:

  • w budynkach mieszkalnych,
  • w domach jednorodzinnych,
  • w budownictwie komunalnym,
  • w budownictwie przemysłowym.

Jest to więc dobra propozycja dla wszystkich osób, które chcą wybrać ekologiczne i oszczędne źródło ogrzewania.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Uniwersalność pomp ciepła

Urządzenie to może być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania centralnego. Sprzęt ten służy też do podgrzewania wody, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów użytkowania ciepłej wody użytkowej. Oprócz tego, w okresie letnim większość modeli pomp została wyposażonych w funkcję chłodzenia. Taki produkt skutecznie obniża temperaturę w budynku, podnosząc komfort życia.

Mała ilość potrzebnej przestrzeni

Do korzystania z pompy ciepła nie jest potrzebne wydzielenie całego pomieszczenia. Co ważne, nasz dom nie musi mieć nawet komina. Kompaktową pompę możemy zamontować w dowolnie wybranym obszarze, co pozwala na oszczędność powierzchni mieszkalnej. Nie trzeba też spełniać żadnych innych wymagań obejmujących konieczną wentylację czy powierzchnię kotłowni. Pompa ciepła może znaleźć się w pralni, garażu, w pomieszczeniu na środki czystości itp.

Redukcja kosztów wynikających z ogrzewania budynku

Montując pompę ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną, jesteśmy w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu domu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w dłuższym okresie. W przypadku braku paneli słonecznych będziemy musieli płacić za prąd, który jest niezbędny urządzeniu do działania. Jest to wydatek do ok. 2 tysięcy złotych na rok. Jest to więc i tak korzystne rozwiązanie, gdyż na przykład koszty ogrzewania gazem mogą być nawet 2-3 razy wyższe. Tak samo sytuacja wygląda, jeśli chodzi o węgiel czy biomasę. Jeżeli zdecydujemy się na montaż pompy ciepła, możemy liczyć na zmniejszenie kosztów nawet do 170 zł miesięcznie w rozliczeniu rocznym.

Czy warto inwestować w pompy ciepła?
Czy warto inwestować w pompy ciepła?

Ochrona środowiska

Nie można zapomnieć, że instalując pompę ciepła, ochraniamy środowisko naturalne. Nie przyczyniamy się bowiem do emisji gazów cieplarnianych, a co za tym idzie do zwiększenia niebezpiecznego smogu.

Ekonomiczny montaż

Pobieranie energii następuje bezpośrednio z powietrza przy użyciu zewnętrznej jednostki. Kupując pompę ciepła typu powietrze-woda zbędne okazuje się wykonanie kosztownych prac ziemnych, czyli odwiertów.

Komfort użytkowania

Wysokiej jakości pompa ciepła jest w stanie samodzielnie ogrzać budynek nawet w trakcie wyjątkowo zimnego okresu. Nie potrzebuje więc wsparcia pieca gazowego. Urządzenie to działa bezobsługowo, nie wymaga uzupełniania paliwa czy też kontroli działania. Zapewnia nieprzerwanie ciepłą wodę użytkową i ociepla budynek. Pracuje czysto i cicho. Jest też bezpieczne i sprawdza się także w przypadku ogrzewania podłogowego. Warto też podkreślić, że montaż pompy ciepła powoduje wzrost wartości inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This