Dlaczego warto kupić kocioł z podajnikiem?

Wybierając źródło ciepła do naszego domu, szukamy wariantów, które przede wszystkim będą efektywne i oszczędne. Ekonomia to od zawsze priorytet większości inwestorów.

XXI wiek, nauczył nas jednak zwracania uwagi również na inne aspekty. Pierwszym z nich jest ekologia. Problem zanieczyszczenia i degradacji środowiska jest coraz bardziej odczuwalny. Dlatego też, wprowadzono takie regulacje jak Ekoprojekt. Drugim aspektem, który ma coraz większe znaczenie jest komfort eksploatacji danego urządzenia. Dążymy do zwiększenia wygody w każdym obszarze życia codziennego. Dotyczy to również użytkowania domu, a konkretniej jego ogrzewania. Na szczęście na rynku istnieją rozwiązania, które łączą w sobie wszystkie powyższe cechy. Mowa tu o piecach na paliwo stałe. Są to nowoczesne kotły 5 klasy, posiadające certyfikat Ecodesign. Korzyści, które płyną z użytkowania kotłów na pellet lub ekogroszek wynikają z postępu technologicznego. Jednym z efektów rozwoju jest zastosowanie w kotłach podajników. Na rynku występują oczywiście nadal standardowe kotły zasypowe, ale to piece CO z podajnikiem zyskują coraz większą popularność. Dlaczego warto zainwestować w tę technologię? Podpowiadamy!

Oszczędność czasu

Bardzo ważny aspekt dla wielu użytkowników. Podajnik ogranicza konieczność obsługi kotła do minimum. Jedynym obowiązkiem jest uzupełnienie zasobnika raz na kilka dni.

Precyzyjne sterowanie

Dzięki podajnikom, jesteśmy w stanie na bieżąco regulować proces spalania. Jest to realizowane poprzez odpowiednie dozowanie paliwa. Systemy sterowania w nowoczesnych kotłach pozwalają na zdalne zarządzanie systemem grzewczym. Dzięki intuicyjnym interfejsom jesteśmy w stanie w prosty sposób regulować temperaturę w budynku.

Ekologia

Precyzyjne dozowanie paliwa sprzyja wydajnemu spalaniu. Dzięki temu, kotły na ekogroszek lub pellet, wyposażone w podajnik emitują znacznie mniej substancji szkodliwych niż ich tradycyjne odpowiedniki. Do tego należy dodać, że samo paliwo w postaci pelletu jest biomasą. Biomasa jest uznawana za odnawialne źródło energii, dzięki czemu piece na pellet (np. Defro) należą do najczystszych systemów grzewczych dostępnych na rynku.

Ekonomia

Dostarczanie optymalnych dawek paliwa do komory spalania niesie ze sobą oczywiście również korzyści finansowe. To także wiąże się z optymalizacją procesu spalania. Dla przykładu, piece na ekogroszek (największy wybór kotłów Defro) są jednym z najtańszych sposobów ogrzewania domu. Koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej w takim urządzeniu to nieco ponad 0,1 zł. Kocioł na pellet, charakteryzuje się dwukrotnie niższymi kosztami eksploatacji, ale nadal jest to wartość konkurencyjna dla innych źródeł ciepła. Oczywiście, koszt eksploatacji kotła zależy od wielu czynników (np. ceny paliwa).

Wysoka niezawodność

Posiadanie podajnika wpływa pozytywnie na niezawodność kotła. Optymalne i precyzyjne dozowanie paliwa minimalizuje prawdopodobieństwo usterki urządzenia. Dzięki temu, zwiększamy żywotność kotła i nie narażamy się na konieczność częstych wymian lub napraw źródła ciepła.

Piece na pellet i ekogroszek to obecnie pierwszy wybór większości inwestorów. Dlaczego? Ponieważ niewielkim kosztem, zapewniają najwyższą jakość i komfortowe użytkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This