Wybieramy umywalkę do łazienki

W obecnych czasach remontowanie łazienki, a następnie dobranie odpowiednich mebli, sanitariatów czy armatury nie stanowi dużego problemu. Wybór jest ogromny, nie tylko pod względem cen, ale również stylu czy kolorystyki. Jednakże zanim podejmiemy jakąś decyzję względem wystroju łazienki, powinniśmy zapoznać się panującymi obecnie trendami, co może znacząco ułatwić wybór niezbędnego wyposażenia.

Czym się kierować, urządzając łazienkę?

Dobierając różne elementy do naszej łazienki, najczęściej bierzemy pod uwagę to, czy będzie ona wówczas praktyczna i czy spełni nasze wymagania. Równie ważnym kryterium jest styl, a co się z nim wiąże, również estetyka, jaka panować będzie po połączeniu wszystkich elementów w całość.

Na konkretne wyposażenie będzie miała wpływ także wielkość pomieszczenia, która może zdeterminować, ile i jakiej wielkości wyposażenie dobierzemy.

Umywalka. Jaki kształt wybrać?

Głównym elementem wyposażenia łazienkowego są oczywiście różne sanitariaty, do których należy zaliczyć umywalki. Istnieje wiele ich rodzajów, a ostatnio jednym z najmodniejszych i bardzo praktycznych wariantów są umywalki nablatowe. Występują one w różnych kształtach czy kolorach.

Do najczęściej spotykanych zalicza się te w kształcie misy, kwadratu czy prostokąta. W ostatnich latach największą popularnością cieszy się ten ostatni wariant, zwłaszcza w dużych rozmiarach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ prostokątne umywalki nablatowe są niezwykle praktyczne. Pozwalają na swobodę ruchów i dobrze chronią blat przed zachlapaniem.

Dzięki minimalistycznym kształtom i osadzeniu na blacie można je też bardzo szybko i łatwo wyczyścić. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie zajmują miejsca wewnątrz szafki, na której znajduje się umywalka. Dzięki temu możemy schować pod umywalką dużo więcej przedmiotów.

Do każdej stylizacji

Warto także dodać, że umywalki tego rodzaju stanowią nie tylko praktyczną część wyposażenia łazienki, ale również doskonale dopełniają aranżację wnętrza. Dzięki możliwości wybrania odpowiedniego kształtu czy koloru sprawdzą się zarówno w nowoczesnej stylizacji, jak również tej nawiązującej do bardziej klasycznego wystroju.

Materiał, z którego powstała umywalka

Nie bez znaczenia jest również to, z czego wykonana jest umywalka. To od użytych materiałów będzie zależeć, czy będzie utrzymywała dłużej ciepło, czy będzie mniej bądź bardziej podatna na zabrudzenia, zarysowania czy też na osadzanie się kamienia.

Ogólna zasada mówi, że im wyższa jakość ceramiki, tym odporniejsza na różne czynniki będzie nasza umywalka. Dlatego, chcąc wybrać jak najbardziej praktyczną umywalkę, na której nie będzie osadzał się kamień czy rdza, należy zastanowić się nad ceramiką.

Oczywiście warto przy tym przyjrzeć się różnym producentom, bo to także będzie miało wpływ na jakość wybranego przez nas przedmiotu. Jednym z wiodących producentów umywalek jest niemiecka firma Bravat, istniejąca na rynku od 1873 roku. Swój sukces zawdzięcza nie tylko oryginalnym pomysłom związanym z designem, ale również jakości wykonania i najlepszym materiałom, z których tworzy niezbędne elementy do wyposażenia łazienek.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This