Kurtyna wodna – koszty montażu w ogrodzie

Kurtyna wodna to natrysk wodny, tworzący wachlarz lub ścianę wody, lub mgiełki. Strażacy używają kurtyny wodnej do zapobiegania rozprzestrzeniania się pożaru. Technika rozprowadzania wody dobrze sprawdza się w upalne dni, dając trochę ochłody.

Podobne rozwiązanie dobrze sprawdza się w ogrodzie, w upalne dni daje nieco orzeźwienia, a przy okazji podleje wokół roślinność. Kurtyna wodna może dodatkowo spełniać funkcje elementu dekoracyjnego w ogrodzie, tworząc ścianę wody może przypominać nowoczesną fontannę.

Kurtyna wodna mgiełka

Mgiełka wodna wydostająca się z zamgławiacza to sposób na złagodzenie odczuwanej temperatury, przez zwiększenie wilgotności powietrza. Kiedy słońce latem rozgrzewa powietrze do wysokich temperatur, przekraczających 30 stopni, szukamy schronienia w postaci cienia i chwili wytchnienia przed ciepłem. Rozpylona przez dysze woda w postaci mgiełki, podobnej do tej z nawilżaczy powietrza, w dodatkowo zacienionym miejscu pozwoli się ochłodzić, w nasłonecznionym zapewni dzieciom zabawę z tęczą. Chłodna bryza z zamgławiacza może stworzyć wakacyjny klimat w upalne dni, w ogrodzie, czy na tarasie.

Dowiedz się, jak zbudować grilla z kamienia w miejscu wypoczynku.

Mgiełka to też sposób na nawodnienie roślinności, dzięki drobnym kropelkom, liście drobnych roślin nie są przygniatane do ziemi, a nawodnienie jest równomierne. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się polewać liści w pełnym żarze słońca, gdyż krople wody, jak lupa skupiają promienie słońca, a te mogą wypalić liście.

Kurtyna wodna do ogrodu

Jak powszechnie wiadomo, wilgotne powietrze potrafi łagodzić objawy gorączki letniej, dzięki czemu przyjemna bryza w ogrodzie dodaje orzeźwienia. Można kupić do ogrodu gotową konstrukcję na stelażu, z dyszami montowanymi na śruby lub zawierającą obejmy. Taka elastyczna konstrukcja daje mobilne rozwiązanie, można przenosić kurtynę wodną i zamocować ją do parasola, markizy, pergoli, podłączając instalację do kranu z wodą.

Rozpylona woda o chłodnej temperaturze schłodzi skutecznie powietrze w miejscu, w którym najbardziej nam odpowiada. Taki elastyczny zestaw, można regulować ciśnieniem wody wypływającej z kranu. Jeżeli długość instalacji okaże się za krótka, istnieje możliwość rozbudowy o kolejne dysze. Rozbudowana instalacja kurtyny wodnej, jednocześnie będzie schładzać powietrze i nawadniać trawnik.

Jeżeli dotychczasowe propozycje nie spełniają naszych oczekiwań, do dyspozycji na rynku mamy także ramiona zamgławiające. To tak samo mobilne konstrukcje, które jak zraszacz ogrodowy dają pełną mobilność wszędzie tam, gdzie sięgnie wąż dostarczający wodę. Takie mobilne ramię możemy postawić przy basenie, koło leżaka lub przy wejściu do keramzytowego domu. Z pewnością dodatkowa porcja przyjemnej mgiełki wodnej pomoże w opalaniu i zapobiegnie przegrzaniu organizmu. Ramie zamgławiające to doskonałe rozwiązanie, także dla zwierząt domowych, kiedy nie mamy możliwości lub chęci rozkładać całej instalacji wodnej. Taka forma prysznica ogrodowego nawilża skórę, a odparowując z ciała, zabierając ze sobą część energii, co wywołuje poczucie chłodu.

Kurtyna wodna wydajność

W przypadku ogrodowych rozwiązań woda rozpylana jest w postaci mgiełki, co sprawia, że kurtyna wodna jest ekonomicznym rozwiązaniem na świeżym powietrzu. Zużycie wody jest bardzo niskie i wynosi około 13 l/h na każdą dyszę. Ilość zużytej wody jest uzależnione od ilości dysz zamgławiających, im ich więcej tym zużycie większe.

Kurtyna wodna cena

Kurtyna wodna w ogrodzie to inwestycja rzędu 100 zł. za markowe kurtyny wodne znanych producentów trzeba zapłacić około 300 zł.

Profesjonalne kurtyny wodne na konstrukcji stelażowej to koszt przekraczający 3 000 zł, takie konstrukcje najczęściej spotyka się w upalne dni w miastach, podłączone do hydrantu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kamery IP – rodzaje i zastosowanie

Monitoring cały czas zyskuje na popularności. Jest to bowiem jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w kwestii ochrony domu czy firmy....

More Articles Like This