Nakładka na parapet – sposób na aranżację okna

Nakładka na parapet to element wyposażenia wnętrza. Poprzez instalację maskownicy starego parapetu, możemy odświeżyć wygląd pomieszczenia, bez bałaganu z demontażem zainstalowanego, nieestetycznego parapetu.

Nakładka na parapet wewnętrzny przyda się osobom, które chcą odświeżyć podokiennik, ograniczając jednocześnie ilość prac demontażowych i montaż nowego parapetu. Jak się okazuje nie trzeba zasłaniać parapetu nowoczesną firaną wystarczy odrobina pracy.

Nakładka na parapet – montaż

Montaż nakładki na parapet betonowy, jak i każdy inny to dość łatwa sprawa i nie będzie stanowiła problemu dla początkującego majsterkowicza. Nie trzeba także specjalistycznych narzędzi, czy fachowca, taką czynność bez problemu możemy wykonać samodzielnie.

Zaczynamy od oczyszczenia powierzchni starego parapetu, aby pozostałości nie wystawały ponad jego powierzchnię, ale także klej miał dobrą przyczepność.

Przyklejamy nakładkę do parapetu, używając kleju montażowego lub sylikonu, rysując linię wokół starego parapetu w odległości około 1,5 cm od krawędzi. Środkową cześć także kleimy tak, aby na starym parapecie powstała kratownica z kleju. Nie można przesadzać, aby klej miał gdzie się rozejść, za mała ilość kleju spowoduje niską wytrzymałość nakładki na obciążenia.

Obciążamy brzegi nakładki i środek ozdobnego elementu, tak aby równomiernie rozprowadzić klej, można w tym celu użyć np. książek.

Pozostawić do wyschnięcia, w zależności od tego, jakiego kleju użyliśmy, na pewno na opakowaniu jest informacja, ile czasu potrzeba do całkowitego wyschnięcia Fix-a, czy sylikonu.

Boczne zaślepki dopasowujemy i przyklejamy na sylikon, używając go w miejscu styku zaślepki ze ścianą i ościeżnicą.

Rodzaje nakładek na parapet

Nakładki na parapet po przyklejeniu, nadają się od razu do użytku, są odporne na wilgoć, wodę, a na dodatek są bardzo wytrzymałe. Nakładki na parapet można czyścić chemią, używaną do czyszczenia innych podobnych powierzchni, ozdobne nakładki na parapet są odporne na temperaturę i światło, co pozwala przez długi czas utrzymać ich pierwotny wygląd i czystość.

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek renowacyjnych, w zależności od materiału i koloru wykonanego nowego parapetu, możemy na rynku odnaleźć nakładki na parapet drewniane oraz z PCV.

Nakładka na parapet z PCV przybiera najróżniejsze kolory, dzięki wykorzystaniu odpornych folii. Można także wybrać modele w naturalnym białym kolorze, do jakiego jesteśmy już przyzwyczajeni. Tradycyjny biały kolor nakładki na parapet może być matowy lub błyszczący, wszystko zależy od naszego zapotrzebowania i gustu.

Nakładka na parapet drewniana jest lakierowana, co zabezpiecza jej powierzchnię przed uszkodzeniami i wilgocią.

Gdzie można kupić nakładkę na parapet?

Nakładki na parapet można kupić w sklepach budowlanych lub marketach takich, lepiej jednak kupić w internecie, zachowując możliwość zwrotu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak stworzyć idealny taras z płyt betonowych – przewodnik dla początkujących

Marzysz o pięknym tarasie, który będzie służył Ci przez lata? Płyty tarasowe to doskonałe rozwiązanie! W tym artykule przedstawimy...

More Articles Like This