Oświetlenie do najważniejszych pomieszczeń w domu – jakie wybrać?

Tworząc aranżację wnętrz w swoim nowopowstałym domu, warto zastanowić się nad jedną rzeczą. Mianowicie, które pomieszczenia naszym zdaniem są najważniejsze i jak wiele czasu będziemy dziennie w nich spędzać. Zazwyczaj, do takich zalicza się kuchnię, sypialnię i salon. Z tego też powodu, w poniższym wpisie przedstawimy ciekawe rozwiązania dotyczące aranżacji oświetlenia we wszystkich z tych pomieszczeń, a także wytłumaczymy, dlaczego odpowiednio dobrane światło jest ważne z punktu widzenia domownika.

Oświetlenie do kuchni – jakie wybrać?

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwracać uwagę jest barwa. Sama oprawa jest już wyłącznie czynnikiem pobocznym i zależnym w dużej mierze od wystroju wnętrza. Barwa światła w kuchni jest niezwykle istotna, jeśli decydujemy się na częste gotowanie. Do tego rodzaju pomieszczenia zaleca się stosowanie zimnych źródeł światła. Mają one spory wpływ na skupienie, co przekłada się na precyzję podczas wykonywanych czynności.

Oprócz samej barwy, niezbędne jest prawidłowe usytuowanie wszystkich lamp i żarówek. Oczywiście, w kuchni zaleca się obecność jednej lampy, rozświetlającej całe pomieszczenie. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy posiłek w tym pomieszczeniu również jest spożywany. Mając wyspę do gotowania zaleca się stosowanie opraw zwieszanych, co wyemituje światło centralnie na dany punkt i pozwoli skupić się na wykonywanych czynnościach. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie taśm LED, skierowanych na blat kuchenny.

Sypialnia – światło niezbędnym elementem wypoczynku

Pobyt w sypialni kojarzy nam się zazwyczaj z relaksem i wypoczynkiem po ciężkim dniu. Jest to oczywiście prawda i warto liczyć się z tym, że odpowiednie oświetlenie może pomóc nam w pełnym odprężeniu. Przeważnie, oświetlenie do sypialni powinno posiadać barwę ciepłą, będącą niemalże symbolem relaksu. Ma ona właściwości, dzięki którym nasze oczy wypoczywają i znacznie mniej się meczą.

Mając na myśli sam rodzaj oświetlenia, tutaj technika jest dowolna. Często korzysta się z jednej lampy na środku pomieszczenia oraz dwóch lampek umieszczonych po obydwu stronach łóżka. Niemniej jednak, bardzo modne są także rozwiązania pasków LED bądź opraw natynkowych, umieszczanych na podwieszanych sufitach.

Salon – skupienie i wypoczynek w jednym?

W salonie można wykonywać naprawdę przeróżne czynności. To właśnie z tego powodu, pomieszczenie to wymaga najbardziej zaawansowanego systemu oświetlenia. Dobrze byłoby, gdyby w tej przestrzeni widniało zarówno światło o barwie ciepłej, jak i zimnej. Jednym wyjściem jest zakup żarówek z barwą neutralną. Inne rozwiązanie to kupno inteligentnych żarówek, dających możliwość zmiany barwy w każdym momencie, z poziomu aplikacji w naszych telefonach. To bez wątpienia najwygodniejsze rozwiązanie, pozwalające domownikom na wprowadzanie zmian zawsze wtedy, gdy mają na to ochotę. Oświetlenie inteligentne występuje w formach żarówek, opraw, lamp, pasków. Dzięki temu, możliwe jest zastosowanie tej technologii w niemal każdym przypadku i przy każdej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This