Jak ułatwić sobie sprzątanie domu?

Sprawdzone sposoby na szybkie sprzątanie domu

Większość z nas nie lubi sprzątania domu, bo jest to czynność męcząca, powtarzalna a dobry efekt często utrzymuje się jedynie przez krótki czas. Na szczęście jest kilka dobrych sposobów na to, aby sprzątanie było przyjemniejsze i zajmowało mniej czasu.

Główne zasady sprzątania

Nikt z nas nie lubi tracić czasu na sprzątanie. Czynność ta potrafi wszak naprawdę zmęczyć. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy mocno zaniedbamy nasze wnętrza. Najważniejsza zasada dotycząca sprzątania odnosi się więc do systematyczności. Warto zrobić sobie plan sprzątania w postaci ściągawki, która będzie wisiała na przykład na lodówce. Tworzymy więc tabelę a w niej grupami umieszczamy czynności, które trzeba wykonać co dwa, trzy dni, raz na tydzień, miesiąc czy raz na kwartał. Posiadanie takiego planu to naprawdę dobry sposób na efektywność. Dzięki niemu nie pozostawimy na długie miesiące nieumytych kaloryferów, listw przypodłogowych czy klamek oraz włączników.

Jeśli zastanawiacie się jak ułatwić sobie sprzątanie domu to miejcie na uwadze, by nie robić wielogodzinnych porządków na przykład w sobotę. Dużo lepszym pomysłem jest poświęcenie każdego dnia kwadransa czasu na określone czynności, na przykład na przetarcie blatów czy umycie luster. Każda pani domu powinna także pamiętać o tym, że nie jest ona jedyną użytkowniczką wnętrz dlatego do sprzątania warto włączać męża oraz w pewnym zakresie także dzieci.

Sprawdź jak wybrać dobry płyn do prania https://wyczysc.pl/plyn-do-prania-ranking/

Sposoby na ułatwienie sprzątania

Podczas sprzątania warto wykorzystywać zdobycze techniki w postaci urządzeń AGD oraz drobne, niezwykle przydatne akcesoria takie worki na śmieci czy ściereczki. Osoby zapracowane mogą postawić na przykład na roboty sprzątające, które może zaprogramować na czas, kiedy domownicy są w pracy. Bardzo przydają się także mopy, myjki parowe czy odkurzacze do okien. Aby ułatwić sobie pracę warto korzystać z dobrych, skutecznych środków chemicznych a także z magicznych gąbek,bawełnianych ściereczek na rolce, myjek czy środków samoczyszczących do toalety.

Czy dobrego sprzątania można się nauczyć?

Są osoby, które twierdzą, że zupełnie nie mają talentu do sprzątania. Tymczasem wszystko jest kwestią doświadczenia i wdrożenia pewnych nawyków. Każdy, kto zastanawia się jak ułatwić sobie sprzątanie domu może poszukać cennych wskazówek w literaturze oraz w filmach instruktażowych w Internecie. To właśnie z takich filmów dowiemy jak usunąć zabrudzenia flamastra z drewna, jak sprać plamę z herbaty albo jak szybko doczyścić ruszty na kuchence. Autorzy filmów prezentują także sprawdzone triki na szybkie sprzątanie, gdy mamy niezapowiedzianych gości oraz podpowiadają jak zrobić dobre pierwsze wrażeniu u odwiedzających nasze mieszkanie. 

Zobacz jak szybko odkamienić czajnik https://wyczysc.pl/odkamieniacz-do-czajnika-ranking/

Ważną częścią sprzątania jest pozbycie się z pola widzenia niepotrzebnych przedmiotów. To właśnie od tej czynności zależy, czy nasze mieszkanie będzie wyglądało na przytulne i zadbane. Warto wiec przywiązywać większą wagę do organizacji przestrzeni, postarać się o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania przedmiotów. Tutaj niezwykle istotne okaże się dobre grupowanie przedmiotów oraz odkładanie ich od razu na swoje miejsce. Dzięki temu później będziemy mieć dużo mniej sprzątania.

2 KOMENTARZE

  1. Ważna jest jednak systematyczność 🙂 I radzę dobrze wybrać pomocników agd, bo mój roborock nie udźwignął tematu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This