Jaki uchwyt do telewizora wybrać? Praktyczne porady

Uchwyt do tv umożliwia stabilne mocowanie sprzętu w taki sposób, aby oglądanie filmów i seriali było wygodne. Dzięki zamontowaniu go można całkowicie zrezygnować z  szafki RTV/AGD, na której często stawia się odbiornik, co z kolei jest idealnym sposobem na oszczędzenie miejsca w mieszkaniu. Istnieje kilka podstawowych typów tego rodzaju urządzeń, które sprawdzą się w zależności od okoliczności. Są to uchwyty sufitowe oraz ścienne do tv, a także produkty specjalnie przeznaczone do mocowania projektora. Większość z nich umożliwia przynajmniej częściową regulację obrotu. Odwiedź nasz sklep Ihaa, aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnych urządzeń i wybrać takie, które będzie pasować idealnie do posiadanego przez Ciebie odbiornika.

Jak dopasować wymiary uchwytu?

Kluczowe jest dopasowanie parametrów technicznych uchwytu do posiadanego modelu telewizora. Aby dla nikogo nie było to zbyt trudne, powstał specjalny standard VESA, który informuje, jaki jest rozstaw otworów montażowych z tyłu telewizora. Wystarczy sprawdzić ich dokładną odległość od siebie w poziomie i w pionie, aby móc dobrać odpowiednie mocowanie. Wartość tę wyraża się w milimetrach. Kolejną istotną kwestią jest maksymalna dopuszczalna waga telewizora — uchwyt musi być tak skonstruowany, aby na pewno utrzymał sprzęt. Pominięcie tych wartości może oznaczać niedopasowanie uchwytu i w efekcie sprawić, że stanie się bezużyteczny.

Jaki wybrać uchwyt do telewizora?

Klasyczne uchwyty do tv sprawiają, że wyświetlacz wygląda na wmontowany w ścianę. Umożliwiają one rozmaitą regulację. Modele obrotowe pozwalają na przekręcanie telewizora na boki, ale istnieje także opcja modyfikacji kąta pochylenia ekranu. Dzięki temu dopasowanie położenia odbiornika do potrzeb domowników nie jest żadnym problemem. To bardzo przydatne funkcje, które sprawiają, że telewizję można swobodnie oglądać z różnych miejsc w salonie.

Oprócz typowych ściennych uchwytów do telewizora w sprzedaży znajdują się także takie, które pozwalają na podwieszenie odbiornika na suficie. Taki rodzaj mocowania najlepiej się sprawdzi nad łóżkiem w sypialni, a także w sytuacji, w której do oglądania filmów i seriali korzystasz z projektora. Wiele osób wybiera je ze względu na wyjątkową jakość obrazu i dźwięku. Inny typ uchwytów to modele mobilne na kółkach, które pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami i odtwarzanie transmisji z dowolnego miejsca. 

Nad czym warto się zastanowić przed zakupem?

Przed zakupem uchwytu do telewizora trzeba zdecydować się, w którym konkretnie miejscu będzie znajdował się odbiornik. W przypadku, kiedy telewizor zostanie umieszczony na wprost kanapy, najlepiej postawić na klasyczny płaski uchwyt. Możliwość obracania nim w różne strony nie będzie kluczowa. Jeśli jednak chcesz, aby ekran był dostrzegalny z różnych miejsc w pomieszczeniu, przyda Ci się uchwyt obrotowy. Wejdź na naszą stronę ihaa.pl, aby zapoznać się z całością oferty produktowej i wybrać najlepsze dla siebie mocowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This