Jak wybrać narożnik do salonu?

Narożnik do salonu jest elementem reprezentacyjnej wypoczynkowej części pomieszczenia. Zapewnia sporą powierzchnię dla użytkowników i świetnie komponuje się ze stolikiem kawowym. To mebel wypoczynkowy, który jest niezwykle popularny. Warto dowiedzieć się jak wybrać narożnik do salonu i na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać narożnik do salonu? To musicie wiedzieć!

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać dobry narożnik. Otóż kryteriów wyboru jest kilka. Na początku trzeba się zastanowić, czy chce się typowy wypoczynek do rekreacji, czy narożnik z funkcją spania, który sprawi, że salon w nocy będzie się przemieniał w klasyczną sypialnię bądź sypialnię dla gości. Jak dobrać narożnik do salonu? Na pewno na początek należy zwrócić uwagę na komfort. W końcu jest ważny zarówno podczas oglądania telewizji, wieczoru z książką, popołudniowej drzemki, jak i snu. Wygodny narożnik wyposażony jest w wysokiej jakości sprężyny bonellowe, a także piankę poliuretanową lub wysokoelastyczną.

Czasem w jednym meblu użyte są dwa rodzaje pianki. W przypadku narożnika z funkcją spania istotne znaczenie ma też łatwy system rozkładania. Tutaj na pewno sprawdza się system podnośnikowy typu DL ale i Leopard. W przypadku systemu DL należy lekko podnieść siedzisko do góry i przesunąć do przodu. Powstaje wolna przestrzeń, w którą kładzie się oparcie. W ten sposób tworzy się równą i wygodną powierzchnię spania. Funkcja spania Leopard nazywana jest też Easy Lift, wystarczy lekko unieść od dołu siedzisko i pociągnąć do siebie. Tworzy się równa powierzchnia spania, a sprężyny faliste i gruba pianka HR zapewniają komfort snu na co dzień. Popularna jest także funkcja spania Delfin, gdzie po wysunięciu wózka unosi się leżący na nim materac. W tym przypadku powierzchnie spania nie są idealnie równe jak w przypadku dwóch pozostałych funkcji. 

Jak wybrać narożnik pokojowy? Poznaj na podstawie marki Sofa Comfort 

Wymiary narożnika do salonu zależne są w dużej mierze od dostępnej przestrzeni użytkowej. W kolekcji Sofa Comfort znajdziesz zarówno narożnik z funkcją spania, jak i narożnik wygodny do siedzenia, a nawet łóżka kontynentalne z wysoko umieszczoną wygodną powierzchnią spania. Dylemat sofa czy narożnik w przypadku wyboru mebla wypoczynkowego dla więcej niż 3 osób nie istnieje. Trzeba bowiem przyznać, że ten drugi wypoczynek zapewnia znacznie większą ergonomię ze względu na wysunięte ramię z lewej lub prawej strony. Można siedzieć obok siebie i wygodnie rozmawiać, a na wysuniętej części zmieszczą się nawet dwie osoby. Jednocześnie z takim meblem świetnie komponuje się stolik kawowy, który można umieścić blisko, zapewniając dostęp do blatu także osobom siedzącym z boku.

Jak dobrać kolor narożnika do salonu? Na pewno narożnik do nowoczesnego salonu może stanowić dopełnienie wnętrza w monochromatycznym wydaniu albo kontrastować z kolorem ścian. Do jasnej aranżacji w pastelowych barwach można zatem wybrać model w kolorze granatowym, szlachetnej zieleni czy złota, albo różowy czy też jasnoszary. Narożnik do małego salonu nie powinien przytłaczać pomieszczenia, zatem warto wybrać jaśniejszą barwę.

W kolekcji Sofa Comfort dostępnej na stronie: https://umebluje.pl/meble/sofa-comfort/sklep-online/91 znajdziecie wygodne narożniki tapicerowane materiałami premium, posadowione na metalowych lub drewnianych nóżkach, a także stawiane bezpośrednio na podłodze. Jedne są masywne i stabilne, a posadowione na nóżkach dodają aranżacji lekkości. Wypoczynki są wyposażone w wysokiej jakości sprężyny i pianki. Możesz zdecydować się choćby na narożnik Monk Monolith, który zapewnia nie tylko regulowane zagłówki, ale i dużą i wygodną powierzchnię spania z systemem rozkładania Leopard. Wśród narożników znajdziesz także te w formacie XL, które zapewniają największą powierzchnię spania, odpowiednią także dla dwóch osób oraz wygodny system DL. Ta marka to doskonały wybór dla najbardziej wymagających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This