Regał jako ścianka działowa!

Regały w roli ścianek działowych wykorzystywane są przede wszystkim w mniejszych mieszkaniach, jednak w ostatnim czasie stały się też popularne wśród właścicieli większych powierzchni. Pozwalają one nie tylko zaoszczędzić trochę miejsca, ale również sprawiają, że całość wygląda niezwykle elegancko i efektownie. Czy warto zamienić ściankę działową na regał? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Regały zabudowane czy otwarte?

Właściciele mieszkań mają do wyboru dwa rozwiązania – mogą zdecydować się na regały zabudowane bądź na regały otwarte. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z całkowitym wydzieleniem nowego pomieszczenia – najczęściej jest to sypialnia bądź kuchnia. Regały zamknięte mają sporo zalet, a jedną z nich jest fakt, iż bez większego problemu stworzymy wrażenie odrębnego pomieszczenia, jednocześnie zapewniając sobie dodatkową przestrzeń do przechowywania. Często tego rodzaju meble wyposażone są w zamykane szafki, dzięki czemu można w nich przechowywać rzeczy niezbędne, choć niekoniecznie dekoracyjne.

Tymczasem regały otwarte służą głównie do wydzielenia w mieszkaniu stref, na przykład dziennej bądź wypoczynkowej. Dużą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest fakt, iż regały te można dowolnie przestawiać, a dodatkowo mogą one stać się pełnowartościowym elementem ozdobnym. Są również tańsze niż ich zabudowane odpowiedniki. Regał ścianka powinien jednak przede wszystkim spełniać nasze oczekiwania, a także dopasowywać się do stylu, w jakim urządziliśmy mieszkanie, tak aby wszystko tworzyło spójną całość. 

Jaki regał wybrać do swojego mieszkania?

Obecnie większość z nas stawia na rozwiązania trwałe, które posłużą nam przez wiele lat. W takim przypadku trafnym wyborem okazują się regały z drewna litego dzielące pokój. Dlaczego warto je wybrać? Ich cechą charakterystyczną jest trwałość i solidność, dzięki czemu efektownie prezentują się w naszych czterech ścianach. Nawet drobne zarysowania nie stanowią w ich przypadku większego problemu, gdyż można je w prosty sposób zeszlifować.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że regał dzielący pokój wykonany z litego drewna dobrze pasuje do zdecydowanej większości stylów, w jakich wykańczamy nasze wnętrza. Dobrze wygląda w towarzystwie mebli klasycznych, lecz dopasowuje się również do stylu nowoczesnego oraz skandynawskiego czy boho – wystarczy tylko wybrać odpowiedni odcień drewna. 

Regał jako ścianka działowa – tak czy nie?

Pozostaje pytanie, czy regał ścianka działowa dobrze sprawdza się w mieszkaniach? Oczywiście, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, zatem nic dziwnego, że wybierają go chętnie przede wszystkim właściciele mniejszych powierzchni. 

Regał działowy idealnie zastąpi tradycyjną ściankę, jeśli chcemy mieć dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, a także w ciekawy sposób upiększyć nasze mieszkanie. Coraz więcej osób decyduje się postawić go w salonie, jeśli miejsce to służy zarówno do wypoczynku, jak i do pracy.

Regał jako ścianka działowa często okazuje się tańszym rozwiązaniem, a jego postawienie zajmuje znacznie mniej czasu, co cenią przede wszystkim osoby, które wszelkie kwestie remontowo-dekoracyjne chcą szybko uznać za zamknięte. Warto pamiętać, że regały możemy wykorzystywać nie tylko w małych mieszkaniach, ale również na większych przestrzeniach, a także w biurach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak wybrać narożnik nowoczesny do salonu?

Salon pełni kluczową rolę w domu, będąc przestrzenią do relaksu i spotkań z najbliższymi. Aby zapewnić maksymalny komfort i...

More Articles Like This