Jak zadbać o świeże powietrze w domu?

Domowe zacisze jest miejscem, w którym spędzamy przeważającą część swojego życia. Nic więc dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, aby przebywanie w swoich czterech kątach kojarzyło się nam ze spokojem i bezpieczeństwem. Warto pamiętać jednak, że komfort mieszkania na co dzień nie wiąże się wyłącznie z miękkim łóżkiem czy wygodnym fotelem.

Dobre samopoczucie wynika także z szeregu trudno dostrzegalnych czynników, takich jak odpowiednie nasłonecznienie, poziom wilgotności czy świeże powietrze w domu. W jaki sposób upewnić się, że panujący w mieszkaniu mikroklimat jest dla nas korzystny?

Jak poprawić jakość powietrza w domu?

Właściwa aura w domowym zaciszu pełni kluczową rolę przede wszystkim dla osób z alergiami na kurz czy pyłki. Nie należy zapominać, że nie są oni jedyną grupą, która z pewnością skorzysta na poprawie domowego mikroklimatu. W sytuacji, w której często dokucza Ci nieżyt nosa, swędzenie skóry czy pieczenie oczu, warto rozważyć jedną z dwóch inwestycji.

Nawilżacz / oczyszczacz powietrza

Jeśli przy porannej pobudce często towarzyszy Ci uczucie suchości w gardle i nosie, przyczyną takiego stanu może być zbyt niska wilgotność powietrza w Twojej sypialni. Aby rozwiązać ten problem, warto zastanowić się nad zakupem nawilżacza powietrza bądź urządzenia wielofunkcyjnego, które oczyszcza powietrze i jednocześnie je nawilża.

Warto pamiętać jednak, że urządzenia te nie są bezgłośne. Odgłos pracy oczyszczacza potęguje zwłaszcza praca w trybie automatycznym, kiedy urządzenie wchodzi na wyższe obroty w momencie wykrycia nagłego wzrostu zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić powietrze w domu bez podnoszenia poziomu hałasu, warto zdecydować się na drobny remont.

Baumit Ionit System

Zagadnienia, związane z koncepcją zdrowego mieszkania zyskują na popularności zarówno wśród deweloperów, jak i osób prywatnych. Coraz więcej osób, które planują gruntowne odświeżenie domu lub mieszkania zwraca uwagę, aby wykorzystywane materiały budowlane były bezpieczne dla zdrowia oraz wspierały odpowiedni mikroklimat wnętrz.

Wśród najciekawszych obecnie rozwiązań na rynku warto wymienić zwłaszcza produkty z serii Ionit, opracowane przez firmę Baumit – farba IonitColor oraz mineralne masy szpachlowe IonitFinish i IonitFino to produkty posiadające zdolność do regulacji poziomu wilgotności w pomieszczeniu oraz co najważniejsze – poprawiające jakość powietrza.

produkty Baumit Ionit

Jak działają produkty Baumit?

Jedną z największych zalet produktów z linii Ionit System jest wytwarzanie jonów ujemnych – cząsteczek, które działają na drobny kurz i pyłki niczym magnes, wiążąc je ze sobą, a pod wpływem ciężaru opadają na podłoże, skąd znacznie łatwiej je sprzątnąć. Mniejsza ilość kurzu w powietrzu sprzyja alergikom, ograniczając występowanie i intensywność reakcji alergicznych.

Co więcej, pokrycie ścian masami szpachlowymi Baumit Ionit przyczynia się do regulacji poziomu wilgotności. Ściany pochłaniają nadmiar wilgoci i uwalniają ją w przypadku zbyt suchego powietrza w mieszkaniu. Inwestycja w produkty z linii Baumit Ionit to najskuteczniejsze rozwiązanie problemu jak poprawić powietrze w domu.

Zastanawiasz się, jak polepszyć wewnętrzny mikroklimat swoich czterech kątów? Zapoznaj się z pełną charakterystyką produktów Baumit i przekonaj się, że zdrowe i świeże powietrze w domu można uzyskać nawet w środku miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Jak stworzyć stylowe i praktyczne wnętrze w stylu loftowym?

Aranżacja przestrzeni mieszkalnych odgrywa szalenie ważną rolę dla komfortu i higieny psychicznej domowników. Gustowne, funkcjonalne i klimatyczne pomieszczenia sprawiają,...

More Articles Like This